Aktualności

Yohan Blake

Międzynarodowe gwiazdy Poznań Athletics Grand Prix

Jeden z najszybszych sprinterów w historii, halowa mistrzyni Europy w biegu na 60 m oraz wychowanek i następca Jana Żeleznego uzupełniają międzynarodową stawkę zawodników mityngu Poznań Athletics Grand Prix.

Znamy już Polaków, którzy wystąpią przed poznańską publicznością 27 maja. Pora ujawnić nazwiska lekkoatletów z zagranicy, którzy uświetnią swoją obecnością mityng na Golęcinie.

Czy padnie rekord stadionu?

To całkiem możliwe, bowiem na starcie biegu na 200 metrów stanie jeden z najszybszych biegaczy w historii. Yohan Blake w światowych tabelach historycznych biegów na 100 i 200 metrów ustępuje tylko Usainowi Boltowi. Razem z nim sięgał po 2 złote medale olimpijskie w sztafetach. Ma również na swoim koncie dwa olimpijskie srebra zdobyte indywidualnie. Na Yohana Blake’a czeka rekord stadionu Frankiego Fredericksa z 2003 r. (20.26). Warto wspomnieć, że najlepszy czas w karierze Blake’a na dystansie 200 m jest o sekundę lepszy.

O wiele trudniej będzie w konkursie rzutu oszczepem. Wystąpi w nim Vítězslav Vesely. Czech ma na koncie mistrzostwo świata z Moskwy (2013), mistrzostwo Europy z Helsinek (2012) oraz dwa brązowe medale olimpijskie (Londyn 2012 i Tokyo 2021). Zawodnik jest wychowankiem aktualnego rekordzisty świata Jana Železnego, który 19 lat temu ustanowił również rekord stadionu na Golęcinie. Wynik Železnego wydaje się być poza zasięgiem Veselego, ale na pewno wiele emocji przyniesie kibicom pojedynek Czecha z Marcinem Krukowskim.

Podczas kobiecych sprintów uwaga publiczności powinna się skupić na jednaj z najlepszych Europejek ostatnich lat. Szwajcarka Ajla Del Ponte jest halową mistrzynią Europy z Torunia (2021), a na zeszłorocznej olimpiadzie była najlepszą przedstawicielką Starego Kontynentu w finale biegu na 100 m.

Wspierają wydarzenie

Sponsorzy i partnerzy

Organizator

POSiR

Sponsor

PKN Orlen

Sponsor

Conica

Partner

Królik

Partner motoryzacyjny

Szpot

Patronat honorowy

Prezydent Miasta Poznania

Sponsor

Selgros

Sponsor

JTC

Partner

Hurtownia Zawady

Partner

PZLA

Patron medialny

ePoznań

Partner

TourBronze

Sponsor

Tamex

Sponsor

Browar Fortuna

Partner

RehaSport

Partner

WZLA
logo-pa-sygnet.png
Wykonanie: JTC