Aktualności

Zawodniczka na tle logo Rehasport

Klinika Rehasport razem z Poznań Athletics Grand Prix!

Każde zawody lekkoatletyczne najwyższej rangi, w których biorą udział wybitni sportowcy, muszą mieć wsparcie medyczne na podobnym poziomie. Taką pomoc fizjoterapeutów podczas Poznań Athletics Grand Prix 2022 zapewnią specjaliści z kliniki Rehasport.

Olimpijskie medale to nie tylko zasługa talentu i ciężkiej pracy poszczególnych sportowców, ale też wsparcia, jakie dostarczają im osoby towarzyszące. Tworzą one cały zespół, a efektem świetnej ich współpracy są zwykle sukcesy. W tym gronie są fizjoterapeuci, którzy pomagają atletom przed startem, jak i po nim. Ich praca zaczyna się zwykle dzień lub dwa dni przed zawodami – są dostępni dla wszystkich zawodników w hotelach, które organizator zapewnia sportowcom. Największe zapotrzebowanie na wsparcie fizjoterapeutów jest jednak w dniu startu. Kibice przeważnie tego nie widzą, namiot fizjoterapeutów z kozetkami jest usytuowany w pobliżu stadionu rozgrzewkowego, z dala od kamer.

Poznań Athletics Grand Prix obsługiwać będzie kilku fizjoterapeutów z kliniki Rehasport. To wyjątkowi specjaliści – wielu z nich w ostatnich latach stale współpracowało, podczas zgrupowań i zawodów, z najlepszymi polskimi sportowcami Czworo, którzy pojawili się w ubiegłym roku na Golęcinie, pomagało polskim lekkoatletom podczas igrzysk w Tokio. A jak nasi reprezentanci zaprezentowali się w Japonii – doskonale wiemy. Zdobyli dziewięć z czternastu polskich medali, w tym wszystkie cztery złote.

 

Wspierają wydarzenie

Sponsorzy i partnerzy

Organizator

POSiR

Sponsor

PKN Orlen

Sponsor

Conica

Partner

Królik

Partner motoryzacyjny

Szpot

Patronat honorowy

Prezydent Miasta Poznania

Sponsor

Selgros

Sponsor

JTC

Partner

Hurtownia Zawady

Partner

PZLA

Patron medialny

ePoznań

Partner

TourBronze

Sponsor

Tamex

Sponsor

Browar Fortuna

Partner

RehaSport

Partner

WZLA
logo-pa-sygnet.png
Wykonanie: JTC