Aktualności

Zawodniczki na torze

Niespodzianki, rekordy i emocje. Poznań Athletics Grand Prix za nami

Znakomite wyniki w sprintach, dużo niespodzianek i walki nie tylko z rywalami, ale również z kapryśną pogodą. Poznań Athletics Grand Prix dla wielu lekkoatletów był ważnym otwarciem sezonu.

Pierwszą część mityngu w sprzyjającej, chociaż wietrznej aurze wypełniły biegi sprinterskie i płotkarskie. O najcenniejsze rezultaty mityngu postarali się zwłaszcza Emile Erasmus z RPA, który wyrównał rekord stadionu Kima Collinsa na 100 m (10.14), Pia Skrzyszowska z piątym historycznym czasem wśród Polek na 100 m przez płotki (12.68), Imani Lansiquot z rekordem mityngu na 100 kobiet (11.15) oraz Anna Kiełbasińska z rekordem stadionu oraz wyrównaną życiówką na 300 m (36.34). Niespodziankę sprawił Brendan Rodney z Kanady wyprzedzając w biegu na 200 metrów Yohana Blake’a z czasem 20.55.

Trybuny

Mniej łaskawie pogoda potraktowała średniodystansowców, zawodniczki startujące w biegu na 2000 m z przeszkodami oraz zawodników w konkurencjach technicznych. Piotrowi Liskowi do zwycięstwa wystarczyła wysokość 5.41. Toni Keranen zwyciężył w oszczepie z odległością 79.37. Polski faworyt do zwycięstwa w tym konkursie, Marcin Krukowski wycofał się po drugiej kolejce.

Poznańska publiczność mogła oklaskiwać również występy paralekkoatletów. Po raz drugi rywalizowali oni na Golęcinie w pchnięciu kulą oraz biegu na 100 m. Mityng zakończyły natomiast zmagania amatorów. Członkowie poznańskich teamów biegowych wystartowali w sztafecie 10 × 400 metrów. Bieg stał się już tradycją poznańskiej imprezy, a laur zwycięzców trafił tym razem do grupy Maratończyk Poznań.

Trybuny

Pełne wyniki Poznań Athletics Grand Prix można znaleźć na stronie: https://live.domtel-sport.pl

Pełną galerię zdjęć z mityngu można zobaczyć w galerii na Facebooku.

Dziękujemy zawodnikom i publiczności za wspaniałą atmosferę. Zapraszamy na kolejne lekkoatletyczne emocje. Przed nami 39. PZLA Mistrzostwa Polski U23, które odbędą się na Golęcinie 30 i 31 lipca, a kolejna odsłona Poznań Athletics Grand Prix już za rok. Do zobaczenia!

Zawodniczki na torze

Wspierają wydarzenie

Sponsorzy i partnerzy

Organizator

POSiR

Sponsor

PKN Orlen

Sponsor

Conica

Partner

Królik

Partner motoryzacyjny

Szpot

Patronat honorowy

Prezydent Miasta Poznania

Sponsor

Selgros

Sponsor

JTC

Partner

Hurtownia Zawady

Partner

PZLA

Patron medialny

ePoznań

Partner

TourBronze

Sponsor

Tamex

Sponsor

Browar Fortuna

Partner

RehaSport

Partner

WZLA
logo-pa-sygnet.png
Wykonanie: JTC