Aktualności

fot. Marcin Rajczak

Poznań Athletics Grand Prix 2019 już za nami!

W miniony wtorek Golęcin na nowo ożył emocjami lekkoatletycznymi a poznaniacy mieli okazję oglądać największe sławy polskiej i świadowej lekkoatletyki. Na trybunach zasiadło ok. 2500 osób, które wspaniale dopingowały sportowców, którzy odwdzięczyli się fantastycznymi wynikami.

Pulę wygranych otworzyła Joanna Fiodorow, która w konkurencji rzutu młotem osiągnęła wynik 74,46 m, a wśród panów brylował Wojciech Nowicki z wynikiem 81,74 m tym samym osiągając najlepszy wynik w tym sezonie na świecie. Nie zabrakło też emocji w pchnięciu kulą panów, podczas którego Michał Haratyk zdeklasował pozostałych rywali wynikiem 21,26 m. W skoku w dal zaciętą rywalizację wśród kobiet wygrała Adrianna Szóstak z wynikiem 6,23 m skacząc o centymetr dalej niż Magdalena Żebrowska, ustanawiając tym samym swój rekord życiowy. Emocji nie brakowało przez całe 3,5 godziny!

Tutaj można sprawdzić wszystkie wyniki, a w serwisie Facebook dostępne są zdjęcia z wydarzenia. Zachęcamy także do obejrzenia krótkiego filmowego podsumowania. W serwisie WTK dostępna jest także pełna relacja z wydarzenia.

Do zobaczenia za rok!

Wspierają wydarzenie

Sponsorzy i partnerzy

Organizator

POSiR

Sponsor

PKN Orlen

Sponsor

Conica

Partner

Królik

Partner motoryzacyjny

Szpot

Patronat honorowy

Prezydent Miasta Poznania

Sponsor

Selgros

Sponsor

JTC

Partner

Hurtownia Zawady

Partner

PZLA

Patron medialny

ePoznań

Partner

TourBronze

Sponsor

Tamex

Sponsor

Browar Fortuna

Partner

RehaSport

Partner

WZLA
logo-pa-sygnet.png
Wykonanie: JTC