Stadion

POSiR – Oddział Golęcin

Stadion lekkoatletyczny

POSiR – Oddział Golęcin, na którym mieści się stadion lekkoatletyczny, to kompleks sportowy zlokalizowany w północno-zachodnim klinie zieleni Miasta Poznania, zwany potocznie „Golęcinem”. Znajduje się w Lasku Golęcińskim przy jeziorze Rusałka na ul. Warmińskiej. Oferuje pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny z widownią na niemal 3.000 miejsc. Odbywają się tu zawody, w których udział biorą zarówno sportowcy wyczynowi jak i amatorzy. Na terenie Oddziału położony jest Park Tenisowy z dziesięcioma kortami (otwartymi i krytymi) oferujący całoroczną możliwość gry na kortach – zarówno ceglastych jak i pokrytych sztuczną trawą. Bliskość jeziora Rusałka i pięknych terenów okalających stwarza możliwość różnych form rekreacji – tej pieszej jak i rowerowej.

Aktualnie Oddział jest w trakcie rewitalizacji, która obejmuje remont szatni i biur, wymianę oświetlenia i nagłośnienia na odmalowanych masztach, wykonanie oświetlenia wokół stadionu oraz oświetlenia drogi nad Jezioro Rusałka, budowę nowych skoczni do skoków w dal i trójskoku, a także wymianę nawierzchni na zakolu północnym - wykonanie nowych rozbiegów do skoków o tyczce i rzutu oszczepem oraz budowę nowych stanowisk do pchnięcia kulą. Dodatkowo niebawem będzie można cieszyć się wymienioną nawierzchnią bieżni, nową rzutnią do rzutu młotem i dyskiem, dwoma skoczniami do skoku wzwyż i kolejną do skoku o tyczce oraz nową rzutnią do rzutu oszczepem. Aktualnie trwają równiez prace nad budową boiska rozgrzewkowego ze sztuczną nawierzchnią oraz 4-torową bieżnią wraz ze skocznią do skoku w dal i trójskoku, skocznią do skoku wzwyż i rzutnią do pchnięcia kulą.

Stadion lekkoatletyczny wyposażony jest w sztuczną nawierzchnię na bieżni i skoczniach wraz z urządzeniami towarzyszącymi. Wydzielona jest rzutnia do rzutu młotem i dyskiem, do treningów i zawodów. Na stadionie znajduje się zaplecze socjalne umożliwiające organizację międzynarodowych i krajowych zawodów sportowych, obozów i zgrupowań sportowych. Do dyscpozycji pozostaje również siłownia.

Adres:

ul. Warmińska 1, 60-622 Poznań
logo-pa-sygnet.png
Wykonanie: JTC